חדשות או לא להיות

אם פתחתם טלוויזיה בערוץ  חדשות, במאה ה 20 , הבחנתם בודאי שפער הגילים של מגישי החדשות הגברים, אינו משתנה, ואילו גילן של מגישות חדשות נעשה צעיר יותר… המגישים הגברים, נדרשו ידע ונסיון, ואילו מהנשים ציפו שתהיינה צעירות ויפות (וגם בלונד היה יתרון).
מעניין, כי בטבע שהוא הדוגמא האולטימטיבית שלנו זה לרוב להיפך…  הזכרים מתייפים והנקבות לרוב צנועות במראן החיצוני. (דוגמא מפורסמת היא זנבו של הטווס).
בני אדם הם בסך הכל חיה משוכללת שהמעלה הבולטת שלה היא יכולת הדיבור. (מוכיח עד כמה חשובה התקשורת בינינו) ויש עוד… באופן בסיסי, אנחנו יצור חי כמו כל בהמה מצויה…
לפי האבולוציה, גברים יותר רגישים לסימני פוריות ובריאות כמו סימטריה בפנים, מותניים צרות ואגן רחב אצל אישה – שהם מאפיינים של נשים צעירות שטרם ילדו. ומכיוון שלאישה כמות ביציות מוגבלת, וגברים על פי טבעם מתוכנתים להפיץ את הגנים שלהם, הרי שאצל אישה צעירה הסיכוי שהיא תצליח להרות (ושעוד לא הייתה בהריון מגבר אחר) – נמוך יותר. ומה שחשוב לאישה, על פי טבעה – שיהיה לצידה מי שידאג למשפחה ולצרכיה. מכיון שגבר יכול להוליד במשך רוב שנותיו, ולרוב הוא כבר "מסודר" כלכלית בגיל מבוגר יותר – הרי שהמראה החיצוני הצעיר, אינו יתרון. אבל, מעמד חברתי וכסף נחשבים.
פרסומאים זריזים שהבינו את ההזדמנות העסקית הטמונה כאן, החלו להצמיד למוצרים אותם רצו למכור לגברים – נשים יפות וצעירות הנשענות על מכונית (או מוצר אחר) באופן מפתה וכך הגדילו רווחים. אלא שבתהליך הזה לא נלקח בחשבון מאפיין אבולוציוני נוסף: התפתחות האגו של האדם. שהביאה כל תחום בחיינו לכלל ביטוי קיצוני מעוות ורחוק מהטבע.
בהדרגה נעזרו בפרסום בנשים בעלות מראה כל כך צעיר המזכיר ילדה! וצולמו גם ילדות קטנות לפרסומות. מרילין מונרו, טוויגי, (דוגמנית בשנות ה 70 של המאה שעברה) שהיא בעלת פרופורציות פנים של תינוקת..! (עיניים במרכז הפנים)… וצילמו אותה עם פה פתוח (כמנהג התינוקות) – וכך הפכו אותה לדוגמנית צמרת.
ומה קורה היום? במאה ה 21 ?                                                                                                              

היום, המגמה האבולוציונית השתנתה והכיוון הוא גלובליזציה וקשר בין בני אדם, מעל גזע, לאום, גיל או מין– מתוך כך, החלו רשויות השידור בעולם לבחור מגישי חדשות בני כל הגילים, (למעט ילדים) כל הגזעים וכל המדינות ומבטאות בכך שלב התפתחות חדש של האדם, המחייב אותנו להתחבר למעלה מהאגו שלנו עם כל בני אנוש באשר הם.