התאונה שלא הייתה

12 בלילה בדרך צפונה לגיוס החפוז של המלחמה הארורה ההיא. חברים למשימה שבקושי מכירים האחד את השני.  אושיק הנהג ב"חיפושית" עם מנוע אחורי. רמי לידו, שמעון ואני מאחור ו- 4 קיטבקים בתא המטען מקדימה. זה קרה בין בית קשת לצומת גולני כשתן מבוהל חצה את הכביש.

"אושיק קר הרוח" לא התבלבל, ושם ברקס עד הסוף על הכביש הרטוב. הטרנטה הקטנה עם "מרכז כובד" מפוקפק, מחליקה ב"לופ" ימיני,  אני שומע את עצמי לוחש בקול לאושיק, "כל ההגה שמאלה", המכונית מגיבה ב"לופ" הפוך. שוב, "כול ההגה ימינה". המכונית ב"לופ" שלישי,"הגה ישר לפנים" !!! ה"בונבוניירה" מתיישרת גולשת אחורה בניחותה מהכביש ונעצרת.

נפגשים שוב ושוב גם אחרי 40 שנה אצל יוסי על הדשא, כי המלחמה כמו "ריתחה" את הלבבות שלנו בקשר שלא מתנתק.  "מה היה קורה אם האירוע על הכביש היה מתרחש היום?" זורק אחד החברים. "תאונת שרשרת עם חמישה שישה כלי רכב ו-3 הרוגים לפחות" סוגר עניין רמי. הכביש הוא אנלוגיה משקפת לחיינו ההולכים ונעשים צפופים,פקוקים מרובי תאונות עם נפגעים בכל תחומי חיינו, גם ה"גששים" התייחסו לזה בשירם:

"כולם חכמים כולם
כולם מטפסים בסולם
עושים כסף כולם…

אומרים שלא טוב לאכול,
וכולם פוחדים כביכול,
אבל אחד את השני בעוונם יאכלו הם לתאבונם
וככה זה עד יום מותם.

מה עושים במקום שבו כבר מכירים שיש צורך לשנות, ורואים שלא יכולים?  קודם כל לומדים את הכתובת על הקיר- "מה שהורס לנו את החיים הטובים זה היחסים בינינו".
יש לנו היום שפע מהכול אבל לא מסוגלים לסדר אותו נכון וטוב לכ ו ל נ ו. בגלל שהמחלוקות מרחיקות בינינו, בבית ובחברה, בחינוך ובכלכלה, על הכביש ובשפת הים,בתור סופר או לבנק.  אז עכשיו מתברר שבגלל זה, מפציעה ועולה היום בישראל שיטת חיבור חדשה. "סטארט- אפ מהטבע", הבוחן את כללי המציאות הקיימת בכלים חדשים שדרכם ניתן לזהות ולהגיב. הוא אנושי אוניברסלי ועוסק בקשר הטוב בינינו כפתרון המרכזי לכל תחלואינו. דרכו ניתן לגלות חוקי טבע המבטיחים לחלץ אותנו מפקק חיינו לחיים טובים ומאושרים.